KUJU

Teemant: Sobib edasijõudnud mängijale. Sweet spot (magus koht) on väiksem ning asub reketi    ülaosas, mis võimaldab lüüa palli tugevamalt. Algajal on sellist reketit raske käsitleda. Reketitüüp, mis sobib ründavale mängijale.

Ümar: Universaalne reket ja parim valik algajale. Sweet spot (magus koht) on laiaulatuslikum ning  asub reketi keskosas. Reketi raskus on võrdselt jaotatud ning seda on lihtne käsitleda. Väga hästi  sobib ka edasijõudnud mängijatele, kes mängivad rohkem paigutuse peale ja eelistavad mängida kaitsest lähtuvalt.

Tilk (Pisar): Sobilik keskmisele ja edasijõudnud tasemega mängijale. Reketitüüp, mis kombineerib mõlemat mänguelementi nii rünnakut kui ka kaitset.

 

RASKUS

Reketi raskused jäävad kaaluvahemikku 345g-385g. Kerged reketid on kaaluga 345g-365g,  keskmised 365-375 ja rasked 375g-385g. Kergemad reketid sobivad paremini algajale, sest neid on  lihtsam käsitleda, samuti koormavad sellised reketid vähem kätt. Selle kaaluvahemikuga reketeid kasutavad tihti juuniorid ja naismängijad. Keskmise kaaluga reketid sobivad hästi edasijõudnud naismängijatele ja keskmise tasemega meesmängijatele kuid ka edasijõudnud meesmängijatele, kes eelistavad kerget reketit tema kiire manööverdamise võime tõttu. 375g pluss kaaluga reketid sobivad edasijõudnud võistlusmängijatele, kes omavad head tehnikat ja otsivad ekstra stabiilsust ja jõudu. Lastele ja noormängijatele leidub reketeid, mis kaaluvad 295-330g.

 

RAAM/PAKSUS

Reketi paksus on üldjuhul 38mm. Laste- ja noortereketitel võib reketi paksus olla ka 34-36mm.  Täiskasvanute reketid on väga suures enamuses paksusega 38mm. On tehtud tootjate (Starvie, Oxdog) poolt katsetusi õhemate reketite osas, mis on mõeldud edasijõudnud võistlussportlastele ja annavad väga täpse tunnetuse ja ekstreemse jäikuse.

 

REKETI MATERJAL

Reketisisu: Reketite sisus kasutatakse vahtu, EVA kummi või kombineeritud materjale. Vaht on üldjuhul pehme ja väga hea põrkega. EVA on jäigem ja sobib paremini tugevatele lööjatele ja mängijatele kellel on hea tehnika. EVA jäikus klassid on superpehme, pehme, keskmine ja jäik. Mida jäigema klassi EVA on seda täpsemaid lööke saab sellega sooritada. Samas peab arvestama, et jäiga EVA puhul peab mängija ise rohkem löögijõudu genereerima. Algajatele ja keskmisetasemega mängijatele sobib hästi pehme EVA ning keskmine EVA sisuga reket.

Reketipealispind: materjalideks kasutatakse enamasti klaasfiibrit ja erineva jäikusega (3k,12k,16k, 18k jne ) süsinikku. Lisaks kombineeritkse eelnimetatud materjale erinevate metallkihtidega, nagu näiteks alumiinium. Klaasfiiber on andestavam, käesõbralikum ja pehmem. Süsinik on jäigem ja täpsema tunnetusega. 3k süsinik on kõige pehmem ja hea üleminek klaasfiiber reketilt ja 18k kõige jäigem. Mida jäigem süsinik seda täpsemad löögid ja vahetum jõu ja kiiruse ülekandumine lööki.  

Pealispinna karedus - reketid on kas sileda pinnaga või karedad. Kraeda pinnaga reketiga on lihtsam lüüa vintlööke. Samas saab ka sileda pealispinnaga reketiga lüüa väga edukaid vintlööke, suurima efekti annavad reketis olevad augud ja löögi liigutus.

 

KOKKUVÕTTEKS

 Algajad: Valida kerge kuni mõõduka kaaluga reket, eelistatavalt ümara või tilga kujuga, superpehme või pehme EVA sisuga.

 Kesktasemel: Valida keskmise kaaluga, ümar või pisarakujuline reket. Võiks olla pehme või keskmise tugevusega EVA sisuga.  Reketi raam võiks olla süsinikust või klaasfiibrist või siis nende segust. Pealispinnaks soovitame nii klaasfiibrit kui ka pehmemaid (3k ja 12k) süsinikke.

 Edasijõudnud: Valida võib mis tahes kuju ja kaaluga reketi, väga palju mängib rolli mängija personaalne eelistus. Võimalusel tuleb proovida erinevaid reketi mudeleid. Üldjuhul sobivad edasijõudnutele jäigema sisu (jäik EVA), süsinikust (3k, 12k, 18k) pealispinna ja süsinikust raamiga reketid.

 Lapsed: Valida spetsiaalselt lastele mõeldud reket, mis on kergem ja pehme sisuga.

NB! Edasijõudnud algajad, kesktasemega ja edasijõudnud mängijad peaksid reketit enne ostmist testima/proovima. Reketil ja reketil on vägagi suur vahe! Reketi testimise kokkuleppimiseks võta ühendust padelipood.ee-ga, e-mailil: andrus.sammelselg@gmail.com 

 

Tähelepanu! 

Oluline on jälgida, et mängides ei tekiks ülekoormusest tingitud vigastusi küünarnuki ja õla piirkonda!

Padel on väga kaasahaarav mäng ja lühikese ajaga tekib soov mängida padelit iga päev või isegi mitu korda päevas. 2-3x nädalas mängides ei teki tõenäoliselt ülekoormust, kuid siiski peab olema valvas ja jälgima oma lihaste ja liigeste seisukorda.

Kui tekivad valud küünarnuki või õla piirkonda, mis ei taandu 3-4 päevaga, räägi sellest oma treenerile või võta ühendust padelipood.ee-ga. Katsume üheskoos leida lahenduse, mis aitab valutult mängida!